Planetáriumi szakelőadó - 8 órás, határozatlan idejű munkaszerződéssel

Keresünk olyan széleskörű csillagászati és űrkutatási ismeretekkel, jó előadói képességekkel rendelkező személyt, aki vállalni tudja (és akarja) a rugalmas munkaidővel járó esetenként szokatlan időpontokban történő munkavégzést. Személyes ambíciói vannak, akar és tud is tenni a hazai természettudományos ismeretterjesztésért, nem esik ki a csavarhúzó, a forrasztópáka és a billentyűzet a kezéből, tehát mindent IS hajlandó megcsinálni. Vannak kreatív ötletei és meg is akarja valósítani. A problémákban nem az akadályokat, hanem a megoldásokat keresi.

Intézményünk Magyarország utolsó valósághű csillagos eget vetíteni tudó planetáriuma. Fő profilunk csillagászati, űrkutatási támájú előadások készítése és tartása, minden korosztálynak. Programjainkhoz egyedülálló látványvilágot tudunk biztosítani. A csillagos ég mellett rendelkezünk 3D vetítőkkel, és egy nagyteljesítményű lézerrendszerrel is.

További részletek és jelentkezési lehetőségek a "Jelentkezem" gombra kattintva.

Feladatok

  • Ismeretterjesztő előadások készítése és tartása minden korosztálynak.
  • Csoportszervezés, telefonügyelet.
  • PR tevékenység, a Planetárium nyomtatott és elektronikus felületeinek folyamatos frissítése (plakátok, honlap, FB oldal, stb)
  • Kiállítási anyagok tervezése, készítése
  • Külső rendezvényeken (Táborok, erdei iskolai programok, fesztiválok) megjelenés, interaktív programok, bemutatók megtartása
  • Távcsöves bemutatások lebonyolítása
  • Intézmény képviselete hivatalos rendezvényeken, részvétel továbbképzéseken, oktatásokon
  • Az intézmény pályázataival kapcsolatos feladatok elvégzése, megbízás alapján
  • Ad-hoc jelleggel részvétel a jegyértékesítésben.
  • Részvétel karbantartási, javítási, beszerzési tevékenységekben.

Elvárások

  • Minimum érettségi, de lehetőleg valamilyen természettudományos és vagy pedagógiai végzettség.
  • A természettudományok széleskörű ismerete, különösen csillagászat és űrkutatás területén.
  • Nagyon jó pedagógiai érzék, lehetőleg minden korosztályra vonatkozóan.
  • Kiváló kommunikációs készség szóban és írásban.
  • Legyen nagyon jó műszaki érzéke.
  • A számítógép és munkához szükséges szoftverek magas szintű ismerete

Előnyök

  • Angol, és/vagy más nyelvek kommunikációs szintű ismerete
  • Tapasztalat (netán végzettség), videószerkesztés, képfeldolgozás, weblapkészítés, esetleg animációkészítés területein.
  • Ért a elektronikai eszközök javításához, netán fejlesztéséhez.
  • Optikai eszközök ismerete és használata
  • Előny ha lenne PR ismeret, tapasztalat.
  • Előny, ha van pályázatírási, lebonyolítási tapasztalat
  • Előny, ha van jogosítvány és még inkább, ha van autó

Amit kínálunk

  • Fix bérezést + cafeteriát
  • Rugalmas munkaidőt
  • Barátságos munkahelyi légkört.
  • Változatos nem monoton, munkák.

Foglalkoztatás jellege

  • Teljes munkaidő 8 óra

Elvárt tapasztalat

  • Pályakezdő/friss diplomás
  • 1-2 év szakmai tapasztalat

Elvárt végzettség

  • Gimnázium
  • Főiskola
  • Egyetem

Szükséges nyelvtudás

  • Nem szükséges nyelvtudás

Munkarend

  • Általános

Beosztás

  • Beosztott